BBSG o lotnisku w Bydgoszczy w Gazecie Wyborczej

Sebastian Gościniarek udzielił wywiadu bydgoskiemu wydaniu Gazety Wyborczej.

Rozmowa dotyczyła przyszłości Portu Lotniczego Bydgoszcz i jego miejsca na mapie polskich lotnisk. Sebastian opowiadał o znaczeniu jakie dla regionu ma prężnie rozwijające się lotnisko, ale i o zagrożeniach, którymi muszą stawić czoła mniejsze regionalne porty lotnicze w Polsce. Ekspert BBSG wskazał również na istotne prace do wykonania przez zarządców tych lotnisk, których efekty mogą pozwolić na uzyskanie swoistego impulsu rozwojowego dla lotniska.

Pobierz
sebastian-gosciniarek

Jestem jednym z założycieli i Partnerem w BBSG. Od ponad 10 lat zawodowo związany z branżą lotniczą. Pracowałem dla lotnisk, linii lotniczych, firm handlingowych, samorządów i instytucji rządowych, inwestorów prywatnych w Polsce i w regionie CEE. Realizowałem projekty doradcze obejmujące zagadnienia strategiczne, rozwojowe, plany biznesowe, finansowanie i współpracę z inwestorami i podmiotami prywatnymi.

Szczególnie angażuję się w planowanie rozwoju działalności lotnisk, współpracę przewoźników i lotnisk, rozwój połączeń lotniczych, poprawę connectivity, współpracę różnych środków transportu. Pracuję też nad projektami z zakresu rozwoju gospodarczego i wpływu komunikacji lotniczej na atrakcyjność inwestycyjną regionów i miast. Interesują mnie zagadnienia wpływu działalności lotniczej na rozwój gospodarczy i społeczny – powiązanie wyzwań rozwojowych dla kraju i regionów z działaniami biznesowymi na poziomie poszczególnych podmiotów.

Jestem absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i Uniwersytetu Minnesota – Carlson School of Management, gdzie zdobyłem tytuł MBA.

sebastian-gosciniarek