BBSG o lotnisku Lublin w dzienniku Polska Kurier Lubelski

Bartosz Baca udzielił wywiadu dziennikowi Polska Kurier Lubelski.

Rozmowa dotyczyła przyszłej siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin. Bartosz skomentował krótko ogłoszenie przez linię Wizz Air pierwszych połączeń z tego lotniska i opowiedział jakich kolejnych przewoźników mogą potencjalnie spodziewać się przyszli klienci nowego lotniska. Ekspert BBSG wskazał również na zasady, według których linie lotnicze wybierają lotniska, z których operują i co za tym idzie jaki potencjał przedstawia lotnisko w Lublinie w porównaniu z innymi lotniskami w Polsce.

Pobierz
bartosz-baca

Jestem jednym z założycieli i Partnerem w BBSG. Jestem też ekspertem Komisji Europejskiej ds. rynku lotniczego. W pracy dla sektora lotniczego staram się poszukiwać nowych modeli wzrostu przychodów pozalotniczych i synergii we współpracy pomiędzy firmami lotniczymi a podmiotami funkcjonującymi w otoczeniu tej branży. Fascynuje mnie obszar związany z poprawą doświadczenia pasażerów i innowacyjne podejście do tworzenia nowych usług dla pasażerów.

Pracuję dla jednostek sektora publicznego, które usprawniają swoje systemy przyciągania inwestycji i chcą bardziej skutecznie stymulować rozwój gospodarczy miast i regionów.

Wcześniej pracowałem w zespole Transportu Infrastruktury i Sektora Publicznego w PwC. Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Prawa Uniwersytetu Rennes 1 we Francji oraz Studiów Podyplomowych: Zarządzanie i Finansowanie w Sektorze Transportu Lotniczego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

bartosz-baca