Lotnisko Chopina w europejskiej czołówce

Lotnisko Chopina znalazło się w TOP10 najlepszych lotnisk w Europie w konkursie zorganizowanym przez portal Sleeping in Airports. To już drugie tego typu wyróżnienie dla warszawskiego portu. Lotnisko doceniono m.in. za miłą i pomocną obsługę oraz darmowy i nielimitowany dostęp do internetu – poinformowały służby prasowe portu.

Użytkownicy portalu Sleeping in Airports oceniali lotniska według czterech podstawowych kryteriów: komfortu wypoczynku, udogodnień dla podróżnych, czystości oraz jakości obsługi. Ranking układany jest według liczby głosów podróżnych oddawanych na poszczególne porty lotnicze od listopada 2014 roku do końca września 2015 roku.

Warszawski port doceniony został m.in. za miłą i pomocną obsługę, doskonałe oznakowanie terminala oraz darmowy i nielimitowany dostęp do internetu. Dodatkowym plusem jest wiele gniazdek elektrycznych dostępnych dla pasażerów, a także całodobowe restauracje i bary i atrakcyjne place zabaw dla dzieci. Podróżni wskazywali również na dobre położenie lotniska i to, że łatwo się do niego dostać komunikacją publiczną.

Pierwsze miejsce w kategorii lotnisk europejskich zdobyło lotnisko w Monachium, nieznacznie wyprzedzając Helsinki i Zurych. W najlepszej dziesiątce znalazły się również lotniska w: Porto, Tallinie, Amsterdamie, Atenach, Sztokholmie i Wiedniu. Na świecie zwyciężył port lotniczy Changi w Singapurze.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce i jednym z największych w Europie Centralnej. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy, General Aviation oraz cargo. W 2014 roku z usług portu skorzystało ponad 10,5 mln pasażerów – blisko połowa całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce.

Warszawski port już po raz drugi znalazł się w czołówce najlepszych lotnisk w Europie. Poprzednio Lotnisko Chopina wyróżnione zostało w ten sposób w 2013 roku.

rei