LOT rozpoczyna współpracę z Air Baltic

LOT podpisał umowę o współpracy code-share z łotewskimi liniami lotniczymi Air Baltic. Dzięki nawiązanej współpracy pasażerowie Air Baltic, podróżujący przez hub LOT-u w Warszawie, będą mogli skorzystać z dogodnych połączeń polskiego przewoźnika do Bułgarii i Serbii. Pasażerowie LOT-u uzyskają lepszy dostęp do krajów Europy Północnej – Finlandii i Norwegii.

– LOT konsekwentnie buduje swój hub w Warszawie oferując wygodną i szeroką siatkę połączeń rosnącej liczbie pasażerów. Cieszy nas, że dzięki współpracy z airBaltic jeszcze więcej pasażerów podróżujących z Łotwy będzie mogło przesiąść się na Lotnisku Chopina na dalsze rejsy LOT-u. Jednocześnie nasi pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli skorzystać z połączeń do Helsinek i Oslo obsługiwanych przez airBaltic. Współpraca code-share to dla pasażerów obu linii jeszcze bardziej komfortowa i bezproblemowa podróż – mówi Michał Nowak, dyrektor Biura Strategii, Partnerstwa i Aliansów LOT-u, cytowany w komunikacie.

LOT i Air Baltic oferują do czterech lotów dziennie na trasie Ryga – Warszawa. Dzięki nowej umowie partnerskiej pasażerowie LOT-u będą mogli korzystać z dogodnych połączeń pomiędzy Warszawą i Oslo, a także na trasie Warszawa – Helsinki. Jednocześnie łotewski przewoźnik zaoferuje swoim pasażerom dwa nowe połączenia do Sofii i Belgradu.

Linie lotnicze Air Baltic obsługują rejsy do ponad 60 portów z Rygi. Z każdej z tych lokalizacji przewoźnik oferuje dogodne połączenia przez Rygę do portów zrzeszonych w sieci obejmującej swym zasięgiem całą Europę, Skandynawię, państwa członkowskie WNP i Bliski Wschód. Linie oferują także nowe połączenia bezpośrednie z Tallinna i Wilna.

rei

Źródło: www.euroinfrastructure.eu