LOT i Aeroflot rozszerzają współpracę

Pasażerowie LOT-u mogą od 24 listopada z jednym biletem w dłoni podróżować do nowych, wybranych miast na terenie Rosji – Jekaterynburga, Kazania, Krasnodaru i Samary. To efekt rozszerzonej współpracy między LOT-em a rosyjskim przewoźnikiem, Aeroflot.

Współpraca z rosyjskim przewoźnikiem pozwala skrócić podróż do czterech nowych miast, które znalazły się w siatce połączeń LOT-u – Jekaterynburga, Kazania, Krasnodaru i Samary – nawet o kilka godzin.

Rozszerzona umowa z Aeroflotem zachęci również pasażerów z Rosji do podróżowania przez Warszawę – port przesiadkowy LOT-u – do wielu miast w Polsce i w Europie. Rosyjski przewoźnik od 24 listopada oferuje połączenia do Gdańska, Krakowa, Poznania i Wrocławia, które są obsługiwane przez LOT.

LOT będzie oferował także dodatkowy rejs między Warszawą a Moskwą, obsługiwany przez Aeroflot. W sumie obaj przewoźnicy będą realizowali na tej trasie aż 5 rejsów dziennie. Połączenia do Moskwy i Sankt Petersburga, które realizuje LOT, są realizowane samolotami Embraer 170/175/195.

Code-share to współpraca handlowa między liniami lotniczymi, która zakłada oferowanie miejsc na wybranych, wzajemnych połączeniach obsługiwanych przez obu przewoźników. Dla pasażera oznacza to, że zawsze będzie on pod taką samą opieką wybranej przez siebie linii lotniczej. Może też bez jakichkolwiek problemów podróżować z jednym biletem w dłoni.

kei

Źródło: www.euroinfrastructure.eu