Nowe trasy LOT-u z Warszawy

LOT ogłosił uruchomienie w sezonie letnim 2016 nowych połączeń z warszawskiego Lotniska Chopina. Już w marcu samoloty LOT-u polecą do Koszyc, Połągi i Charkowa.

Rejsy do Koszyc na Słowacji oraz Połągi na Litwie wystartują 28 marca 2016 r. i będą odbywać się 6 razy w tygodniu. Oba połączenia będą realizowane samolotami Bombardier Q400. Połączenie do Połągi będzie realizowane sezonowo, a do Koszyc loty będą odbywały się przez cały rok.

– Obecna oferta rejsów z Koszyc nie jest wystarczająca, a inne porty przesiadkowe oddalone są o co najmniej trzy godziny jazdy samochodem. My łączymy Koszyce ze światem dając pasażerom najwygodniejszy dostęp nie tylko do Warszawy, ale także przez Warszawę do wielu innych miast w Polsce i Europie – mówi Marcin Celejewski, p.o. prezesa zarządu LOT-u.

Dla pasażerów z Polski Koszyce to popularny kierunek turystyczny, który – poza ograniczoną ofertą innych przewoźników – do tej pory dostępny był jedynie po wielogodzinnej podróży samochodem.

Podobnie Połąga, która drogą lotniczą była prawie niedostępna. – Cieszymy się, że dzięki naszemu połączeniu wkrótce się to zmieni i podróż z Warszawy nad litewskie wybrzeże Bałtyku zajmie jedynie nieco ponad godzinę. Z drugiej strony wiemy, że mieszkańcy Połągi potrzebują połączenia, które da im dostęp do najważniejszych europejskich ośrodków biznesowych i turystycznych – dodaje prezes Celejewski.

Charków – trzeci nowy kierunek na mapie LOT-u – będzie obsługiwany od 1 marca 5 razy w tygodniu. Rejsy będą wykonywane wygodnymi Embraerami 175.

– Pasażerowie z Charkowa potrzebują linii lotniczej, która dzięki przyjaznemu rozkładowi zabierze ich do dowolnego miejsca w Europie i na świecie. Dzięki ofercie LOT, wystarczy jedna, krótka i wygodna przesiadka w Warszawie, by dotrzeć do blisko 60 miast. Jesteśmy przekonani, że Warszawa szybko stanie się dla mieszkańców Charkowa ulubionym portem przesiadkowym – mówi Marcin Celejewski.

Bilety na wszystkie nowe połączenia LOT-u są już dostępne.

kei

Źródło: www.euroinfrastructure.eu