LOT otwiera kolejne połączenia

Od 1 marca LOT będzie wykonywał regularne połączenia do Lublany i Luksemburga. W sumie do końca marca przewoźnik będzie operował w aż 18 nowych kierunkach.

Rejsy z Warszawy do Luksemburga wykonywane będą sześć razy w tygodniu – od poniedziałku do czwartku o godz. 7:30 (rejs powrotny z Luksemburga o godz. 10:10), a w piątki i niedziele o godz. 14:30 (rejs powrotny o godz. 17:25).

Połączenia pomiędzy Warszawą a Lublaną realizowane będą pięć razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i soboty o godz. 11:10 (rejs powrotny z Lublany o godz. 13:35) oraz we wtorki i piątki o godz. 14:35 (rejs powrotny o godz. 17:05). Wraz z początkiem sezonu letniego częstotliwość połączeń na trasie Warszawa – Lublana zostanie zwiększona o dodatkowe, szóste połączenie.

Loty do Luksemburga realizowane będą samolotami Embraer 170 i 175, a do Lublany samolotami Bombardier. Przewoźnik zakłada, że oba kierunki będą cieszyły się popularnością zarówno wśród pasażerów podróżujących w celach turystycznych, jak i biznesowych.

– Do tej pory ani Lublana, ani tym bardziej Luksemburg nie miały dobrego połączenia z Polską i Środkowo-Wschodnią częścią Europy. Postanowiliśmy to zmienić. Od dziś LOT oferuje najkrótszą i najwygodniejszą podróż do tych miejscowości dla tysięcy pasażerów, którzy do tej pory zmuszeni byli do podróżowania przez wielkie i zatłoczone huby w Zachodniej Europie – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji LOT.

Tylko do końca marca LOT będzie operował w aż 18 nowych kierunkach, m.in. do Aten, Charkowa, Kluż Napoki, Nicei, Połągi oraz Koszyc.

kei

Źródło: www.euroinfrastructure.eu