Lotnisko Chopina wprowadza usługę Fast Track

Lotnisko Chopina uruchomiło usługę Fast Track. Dzięki niej pasażerowie, po wniesieniu stosownej odpłaty, będą mogli skorzystać z przyśpieszonej ścieżki do kontroli bezpieczeństwa oraz salonów Executive Lounge.

Pasażerowie, którzy zdecydują się skorzystać z usługi Fast Track przechodzą indywidualną kontrolę bezpieczeństwa bez kolejki, w wydzielonej strefie terminala.

Do skorzystania z Fast Track uprawnione są osoby odlatujące z Lotniska Chopina, na podstawie specjalnych kart imiennych wydawanych przez lotnisko. Do dyspozycji podróżujących przeznaczono trzy karty imienne: srebrną, złotą i czarną. Każda z kart może być zakupiona w ramach jednego z abonamentów: kwartalnego, półrocznego lub rocznego.

Karta srebrna (roczna 1600 zł, półroczna 900 zł, kwartalna 500 zł) uprawnia do korzystania z usługi Fast Track, złota (roczna 6400 zł, półroczna 3600 zł, kwartalna 2000 zł) – do korzystania z usługi Fast Track oraz Salonu Preludium Executive Lounge. Usługi w ramach karty srebrnej i złotej dostępne są tylko dla posiadacza karty. Karta czarna (roczna 11200 zł, półroczna 6300 zł, kwartalna 3500 zł) uprawnia do korzystania z usługi Fast Track oraz z Salonu Fantazja Executive Lounge, Preludium Executive Lounge lub Bolero Executive Lounge – wraz z jedną osobą towarzyszącą.

Podróżni, którzy nie posiadają imiennej karty mogą wykupić jednorazową możliwość skorzystania z usługi Fast Track. Można to zrobić w Biurze Rzeczy Znalezionych, zlokalizowanym w hali wylotów Terminala A w strefie CDE lotniska. Po opłaceniu jednorazowego przejścia (koszt usługi to 30 zł), na podstawie otrzymanego paragonu pasażer uprawniony jest do skorzystania z oznaczonych stanowisk kontroli bezpieczeństwa Fast Track.

rei

Źródło: www.euroinfrastructure.eu