Ruszają loty z Warszawy do Charkowa i Aten

LOT dynamicznie rozwija siatkę połączeń z Warszawy. 3 marca br. przewoźnik zainaugurował połączenia do Charkowa i Aten. Do końca marca LOT będzie operował w 18 nowych kierunkach.

Charków jest już czwartym kierunkiem LOT-u na Ukrainie – obok Odessy, Lwowa i Kijowa.

– Jako pierwsi dostrzegliśmy potencjał połączeń pomiędzy Charkowem a Polską i Europą Zachodnią. Do tej pory pasażerowie udający się do Charkowa musieli liczyć się z wielogodzinną podróżą i wieloma przesiadkami. Dziś wystarczy wybrać LOT i podróż z jedną, krótką i wygodną przesiadką w Warszawie – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji LOT-u.

Rejsy do Charkowa realizowane będą pięć razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele o godz. 11:05 (rejs powrotny o godz. 14:40), a w poniedziałki i środy o godz. 14:25 (rejs powrotny o godz. 18:00).

Loty do Aten będą odbywały się cztery razy w tygodniu – w poniedziałki, środy, piątki i niedziele o godz. 22:40 (rejs powrotny o godz. 04:25). W sezonie letnim LOT zwiększy częstotliwość połączeń do siedmiu w tygodniu.

Bezpośrednie rejsy z Warszawy do Aten i Charkowa realizowane będą samolotami typu Embraer.

LOT sukcesywnie poszerza swoją ofertę otwierając kolejne nowe połączenia z Warszawy. W styczniu br. przewoźnik uruchomił bezpośrednie loty do Tokio oraz połączenia m.in. do Barcelony, Wenecji, Zurichu, Dusseldorfu, Erywania, Zagrzebia i Belgradu. 1 marca przewoźnik zainaugurował loty do Luksemburga i Lublany, a już pod koniec miesiąca na mapie połączeń mają pojawić się kolejne kierunki: Koszyce, Kluż-Napoka, Nicea oraz Bejrut. Od 30 kwietnia LOT będzie latał do Splitu, a od 1 maja również do Zadaru.

rei

Źródło: www.euroinfrastructure.eu