Ryanair wraca na Lotnisko Chopina

Od 30 października 2016 roku loty do Gdańska i Wrocławia zostaną przeniesione z Modlina na Lotnisko Chopina – poinformował Ryanair. Przewoźnik zwiększy również częstotliwość lotów na obu trasach do 3 dziennie. Na inwestycje w Polsce przeznaczy w sumie 300 milionów dolarów.

26 kwietnia br. irlandzki przewoźnik ogłosił rozkład lotów na zimę 2016/2017. Dodając 3. samolot do bazy w Modlinie linia poinformowała o uruchomieniu 8 nowych tras do Belfastu, Birmingham, Edynburga, Leeds, Newcastle, Porto, Tuluzy i Walencji oraz dodatkowych lotów do Bristolu i Mediolanu.

Loty krajowe do Gdańska i Wrocławia z dniem 30 października br. zostaną przeniesione na Lotnisko Chopina. Częstotliwość lotów na obu trasach zostanie zwiększona do 3 dziennie.

Jak poinformował David O’Brien, członek zarządu Ryanaira ds. handlowych, dodatkowe samoloty trafią też do Gdańska i Wrocławia. Na inwestycje w naszym kraju przewoźnik przeznaczy 300 mln dolarów.

– Łącznie w Warszawie obsłużymy 3,5 mln pasażerów i przyczynimy się do utworzenia 2600 miejsc pracy na lotniskach Warszawa Modlin oraz Chopina – zapowiedział O’Brien.

Przewoźnik wprowadził również do sprzedaży 100 tys. biletów na europejskie trasy w cenie od 39 zł. Promocyjne ceny obowiązują do soboty, 30 kwietnia.

Ryanair oferował regularne loty z Lotniska Chopina w latach 2006-2009 oraz w czasie remontu drogi startowej lotniska w Modlinie, w 2013 roku.

 

rei

Źródło: www.euroinfrastructure.eu