LOT rozpoczął modernizację Boeingów 737

LOT podnosi komfort podróży w samolotach Boeing 737-400. Maszyny zostaną wyposażone m.in. w nowoczesne fotele oraz oświetlenie LED z programami mood light. Modernizacja pierwszego Boeinga 737 potrwa do czerwca. W sumie we flocie przewoźnika są 3 maszyny tego typu.

Jak poinformował przewoźnik, retrofit maszyny połączony jest z przeglądem typu D i potrwa do czerwca. W kabinie pojawią się m.in. nowoczesne, wyprofilowane fotele z szerokimi zagłówkami. Pasażerowie do dyspozycji będą mieli indywidualne gniazda elektryczne. Odnowione zostaną również schowki na bagaże oraz toalety. Wykończenie wnętrza kabiny i toalet wzorowane jest na wnętrzu Dreamlinera.

We wszystkich 737 wymianie poddany zostanie system elektroniki. Nowoczesne oświetlenie typu LED z oprogramowaniem „mood lighting” – tak jak w przypadku Dreamlinerów – pozwoli zwiększyć komfort podróży dostosowując poziom jasności i barwę światła w kabinie do odpowiedniej pory dnia.

W przedniej kuchni samolotu pojawi się również ekspres ciśnieniowy.

– Boeing 737 to najpopularniejszy samolot na świecie, który uznanie zdobył przede wszystkim dzięki swojej niezawodności i najwyższemu poziomowi 
bezpieczeństwa. Po kilkunastu latach służby maszyny w wersji m.in. 400 nadal służą w wielu liniach w Europie i na świecie, także u nas. 
Postanowiliśmy jednak skorzystać z najnowocześniejszych na rynku rozwiązań i wprowadzić na pokłady tych samolotów unikatowe rozwiązania 
podnoszące komfort podróży. Dzięki temu Boeingi 737 dołączą do grona najwygodniejszych maszyn we flocie LOT-u – mówi Krzysztof Moczulski, 
dyrektor Działu Produktu LOT-u.

Modernizacja pierwszego Boeinga 737 potrwa do czerwca.

Boeing 737-400 to najpopularniejszy wąskokadłubowy samolot odrzutowy, produkowany od 1967 roku. W sumie we flocie LOT-u są 3 maszyny tego typu, obsługujące połączenia krajowe oraz średniodystansowe. Model 400 zabiera na pokład od 148 do 162 pasażerów.

 

kei

Źródło: www.euroinfrastructure.eu