Air China otwiera połączenie Pekin-Warszawa

W środę, 21 września na Lotnisku Chopina wylądował inauguracyjny rejs z Pekinu do Warszawy obsługiwany przez linię Air China. Loty na trasie Warszawa – Pekin będą wykonywane cztery razy w tygodniu Airbusem A330.

Trasa Pekin-Warszawa jest drugim – po połączeniu Mińsk-Pekin-Budapeszt – bezpośrednim długodystansowym, międzynarodowym połączeniem Air China z Chin do Europy Środkowej i Wschodniej.

Rejsy na trasie Warszawa – Pekin (CA 737/8) będą wykonywane cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki i soboty (wylot z Pekinu o godz. 2:30, przylot do Warszawy o godz. 6:20; lot powrotny: wylot z Warszawy o godz. 14:10, przylot do Pekinu o godz. 4:30 następnego dnia). Trasę obsługiwać będzie Airbus 330-200.

– Uruchomienie bezpośredniego połączenia Pekin – Warszawa stanowi ważny krok, do stworzenia nowego „Powietrznego Jedwabnego Szlaku” – powiedział Hou Xulun, wiceprezes China National Aviation Holding. – W planach rządu chińskiego Polska, z racji położenia geograficznego, stanowi dla Chin drzwi Chin do Europy.

Jak zauważył dyrektor Lotniska Chopina Mariusz Szpikowski, rozpoczęcie bezpośrednich lotów Air China między Pekinem a Warszawą jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla lotniska, ale i dla Polski. – Nigdy wcześniej żaden chiński, ani nawet azjatycki przewoźnik nie oferował bezpośrednich lotów do Polski. To dla nas bardzo ważne, gdyż zależy nam, aby Warszawa zajmowała ważne miejsce na szlaku komunikacyjnym między Chinami a Europą – podkreślił Szpikowski.

Zgodnie ze statystykami, od czerwca 2015 do maja 2016 r. między Chinami a Warszawą podróżowało 106 tys. osób, co stanowi wzrost o 8,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Trasa Pekin – Warszawa jest 24 połączeniem Air China do Europy. Przewoźnik lata do 19 europejskich miast, oferując blisko 200 lotów tygodniowo. Jest obecnie największym przewoźnikiem łączącym Chiny i Europę.

 

kei

Źródło: www.euroinfrastructure.eu